30. 5. 2010

Spring 2010 - What's IN? My top 20:


1.) Denim - džínovinaRalph Lauren + Dolce & Gabbana + Louis Vuitton

2.) Batikované oblečení

BLUMARINE

3.) Army, khaki barvaMango + Blumarine4.) Něžné pudrové barvy


Chanel

5.) KvětinyBetty Jackson + Christopher Kane

6.) Hnědá kůže
Frankie Morello

7.) Košile s se sukní či se šortkami
8.) Šortky až ke kolenům, 3/4 kalhotyDisquared2 + Twenty 8 Twelwe

9.) Etno


H&M

10.) Dřeváky


Chanel


11.) Tetování


Jean Paul Gaulthier + Chanel


12.) Spodní prádlo jako běžné oblečení


Marc Jacobs

13.) Flitrované kalhoty a jiné zcela proflitrované oblečeníPinko

14.) Vysoké ponožky v botách na podpatku


Burberry

15.) Provazy jako doplněk


Loewe + Fendi


16.) Jako ,,dandy¨ (černé sako, vesta,..)


Ralph Lauren

17.) Oxford shoes18.) Slaměný klobouk


Vivienne Westwood


19.) Western (třásně, apod.)


Dolce & Gabbana

20.) Zdobené, vzorované, roztrhané punčocháče/silonky


Givenchy + Alexander Wang + Vivienne Westwood

29. 5. 2010

H&M Fashion Against AIDS

Letošní Fashion against AIDS se inspirovala módou lidí, kteří chodí na různé hudební festivaly. Objevuje se tu bohémský styl, ale také etno. Šelmovité vzory, džínovina, barevná velkásluchátka(stojí 999,-kč), flitrované sako, zebry, atd. Stojí určitě za vidění. Na Václavském náměstí a v Myslbeku tadytu kolekci nemají, což je celkem velká chyba, jelikž 25% z ceny putuje na charitu. Mají tam jenom Garden collection, která je tam už asi měsíc. Všechny H&M jsem samozřejmě neprošla! Kolekci FAA jde shlédnout v obchodním centru Palladium.


Zaujala mě také probíhající kolekce the BLACK BOOK. Potisky na bílých, černých, růžových tričkách či tílkách jsou opravdu dobře zpracované. Nejsou to ledajaké ilustrace, ale fotografie! Nic o tom bohužel víc nevím. Zhlédla jsem také pruhované svetry, plátěnné tašky, blůzy v námořnickém stylu, které jsou v takovém francouském chic coco stylu. Pokud jste fanouškem The Beatles, tak v Myslbeku najdete s nimi dlouhá tílka.


A sladká tečka nakonec : velká černá (také v červeném provedení) čelenka s mašlí přes celou hlavu! Největší a nejokouzlivější doplněk v Praze snad!... Zítra nebo v úterý jdu na shopping. Čekej na mě zlato, už si pro tebe jedu!Fashion against AIDS

the Black Book collection

28. 5. 2010

Mémoire de la mode : CHANEL et ELLE - Part 3

Další(a konečně poslední) epizoda, ale tentokrát o nejvýznamnějším magazínu Elle!

Francouz Pierre Lazareff založil se svou ženou Helen Gordon v roce 1945 tento magazín. V roce 1981 Daniel Filipacchi a Jean-Luc Lagardère koupili časopisy společnosti Hachette, pod kterou Elle spadala.

Následně časopis se začal vydávat ve Spojených státech a posléze v dalších 25 zemí. Elle je rozhodně největším módním časopisem na světě: vychází ve 36 edicích na šesti kontinentech. Má i různé odnože jako Elle DÉCOR (19 edicí), Elle girl (9 edicí), Elle Cuisine (5 edicí) nebo internetová elle.com (16 webových stránek). Značku Elle najdeme i na knihách a kvalitních módních doplňcích, jako je obuv či brýle. Exkluzivně pod Elle spadá také kolekce oblečení Misses‘ a Elle Contemporary Collection.
Jenom americká edice má téměř pět milionů čtenářek, které na Elle přitahuje vyhraněný styl a obsah v kombinaci s nezávislejšími názory, než běžně nabízejí obdobné časopisy. Šéfredaktor Elle říká: „Naše čtenářky jsou dost mladé na to, aby život braly jako dobrodružství a zároveň dost staré na to, aby měly prostředky svůj život skutečně žít.“
Elle je navíc jediný časopis, jehož prodej na stáncích se v posledních pěti letech zvýšil – k nejvýraznějšímu nárůstu prodeje došlo v první polovině roku 2006, a to o 18%.

Zleva: zesnulý legendární francouzský módní návrhář Yves Saint Laurent, modelka BEFORE and AFTER


Redakce a jedno vydání ELLE


Zajímavé je, jak jsou fotografie velice umělecky vytvořené. Ne, že by v dnešní době nebyly, ale ta zvláštní kompozice, šaty a barvy...


Vlevo: Claudia Schiffer za mlada.

Fashion jak jde s dobou, jde to opravdu hned poznat: šílené extravagantní vzory, lidé se přirozeným účese, který je většinou krátky, etecera.

Andy Warhol-ish vydání nalevo

Kouzelně zastaralé fotografie!

Jean Paul Gaulthier typicky s pruhovaným námořnickým trikem.