3. 6. 2010

...voyage voyage!

V úterý jsem si udělala tak trochu radost a koupila si tu největší mašlovitou čelenku! je tak ohromná! Zítra si vytvořím vlny a jako třešničku na dortu, ozdobím své nezkrotné kadeře mým drahocenným pokladem. Chystám se udělat nějakou fotostory, ale zatím nenacházím tu správnou dobu na fotografování. Jelikož v tom brání/bránily 2 věci:

1.) Pět dní jsem se učila přes 150 nových francouzských slovíček na dnešek, kdy jsme si napsali zapeklitý tříhodinový test(le commun - velký souhrn učiva za letošní školní rok). Málem došlo k brzké smrti, ale stalo se opakem. Z písemky mám celkem příjemný pocit, doufám, že si zasloužím nedejbohu aspoň dvojku na vysvědčení, protože se opravdu snažím a tento nadherný jazyk mě velice baví. Takže - držím si palce, ať to dopadne výborně. Čekají mě za dva týdny ještě ústní zkoušky, které budou určitě brnkačka - teda myslím.

2.) V neděli 6.6.2010 jedu v deset hodin v noci na cesty do Francie, za mou šarmantní korespondentkou, která taky u mě doma trávila taky ten nějaký čas. Program máme neuvěřitelně bohatý! Jsem strašně nadšená z toho, že navštívíme v Paříži le musée d'Orsay, Montmartre - čtvrť umělců, apod. Podíváme se do jardin de Monet, aneb Monetova zahrada, do Oise, kde pobýval Vincent Van Gogh, muzeum absinthu, etc. Budu trávit víkend se svou francouzečkou, která mě prý veme do Paříže, kde chystám nafotit nespočet snímků! Počítači, třes se! Co mě znepokojuje je to, že máme mít s sebou sportovní oděv a obuv, což je teda fakt tabu. Vždyť to je jedno, budu se všude vláčet s mým kabátkem, džínami a plátěnými botami. Vracím se v pondělí kolem poledne. Nechala jsem pojistit svůj kufr a samozřejmě mé vlastní já. Mon dieu et Paris, je suis trop pressée!