31. 7. 2011

B O H O Pop-Up Store
Pokud vás nebaví unavující přehrabávání hromad oprášeného oblečení v second handech, abyste našli nějaký ten poklad, stavte se v Boho Pop-Up butiku do 11.srpna. Naleznete zde pečlivě vybrané vintage kousky pro každého sběratele cenností. Klobouky, šaty, kožené náramky, hodinky na řetízku, kabelky, brože, šátky i boty. 
Je to sice malý skromný prostor, ale atmosféra díky retro nábytku je báječná. Můžete si dokonce během návštěvy přiťuknout sklenicí sektu se sympatickou organizátorkou!


post scriptum: short video from summer Code:Mode is coming soon!

29. 7. 2011

Code:Mode part onePřináším Vám fotografie z prvního dne Code:Mode
Toto léto se koná na Smíchově až do zítřejší soboty. 


photo by: Lucinka Lelková + Nga

I wore: 
Mango studded denim jacket / Tally Weijl leggins / vintage transparent shirt / Mango cross necklace / H&M showroom bag / Converse All Star

26. 7. 2011

Color blockingVážení přátelé! Pojďme si popovídat o takzvaném color blockingu. Je to sice jedno z nejčastějších témat letošního roku, ale na mém blogu nesmí samozřejmě chybět! Podlehla jsem tomuto trendu a rozhodla jsem se odpustit retro styl, který jsem jeden čas podvědomě chytila od své sestry. Zjistila jsem totiž, že mi absolutně nesedí a necítím se v tom moc dobře. Vždyť já mám tolik ráda objevování nových věcí. Zřídka zapátrám i v minulosti, ale snažím se to omezit. Móda by se měla rozvíjet. A zpět ke color blocking. Věřím (doufám), že většina ví, o co se jedná. Vy šťastlivci nemusíte dočítat tento artikl. Ti ostatní si krásně přečtou několik mých posledních vět a poté si můžou projít fotkami či poslechnout hudbu. 

Když jste byli malí, určitě vám vaši nejbližší nadělili k narozeninách nebo k vánocům stavebnici Lego. Kdopak by to ve 21.století neznal. Představte si, že jste stále předškoláci a hrajete si s touto kreativní hrou, která v tomto případě symbolizuje color blocking. Zkoušíte přikládat různé kostičky na sebe. No hele! Zjistíte: těch dvoubarevných možností je sakra neskutečně mnoho. Černo-modrá, modro-červená, oranžovo-růžová, červeno-černá, modro-růžová, zeleno-modrá … Tak můžeme pokračovat do nekonečna. Objevíte také, že můžete spojit například žluté, zelené, růžové kostky nejen s fialovými. Děláte to až do té doby, kdy budete mít cosi nádherně barevné. To nádherně barvené je to, o čem se od začátku bavíme. Color blocking. Nehledě jaké barvy spojujeme, tak vznikají opravdu podařená díla. Takové známé firmy jsou: Jil Sander, Prada, Marc Jacobs, Dior, Louis Vuitton … Nejčastější kombinace jsou podle mě korálová + růžová. Platí zde pravidlo – vše s mírou (ať nevypadáte jako duha). 

Není to žádná věda! To celé povídání by se dalo shrnout klidně do jediné prosté věty.MUSIC:  


Wearing:
vintage yellow top / Mango shorts / pink case from some stationer store bought in France / leopard belt from Ann Christine / Swedish Hasbeens clogs for H&M / Hello Kitty lipstick and nail polish from Marionnaud

25. 7. 2011

Lavender

Tento článek se sice jmenuje po jedné voňavoučké květině, ale tu dnes dámy a pánové bohužel neuvidíte. Můj krásný květináč s levandulemi byl smeten smrtící bouřkou. Měla jsem ho ráda. Rest in peace. Světle fialová nevymizela věčně. Po častém mytí vlasů mi vznikla tato barvička a na nehtech nosím památku – na svůj květináč levandulí.
HM nail polish / Chanel earrings with Swarowski elements / Karl Lagerfeld‘s special edition of Coca Cola light from France  / fruit candies from La Cure Gourmande bought in Paris

24. 7. 2011

Fifi Lapin
Před dávnými časy jsem řekla své sbohem tričkám s dětinskými potisky. Ale když jsem zahlédla nedotčenou mikinu ve slevě s mým oblíbeným francouzským blogujícím králíčkem Fifi, neodolala jsem. Řekla jsem si, že si ho budu nosit pouze na doma nebo na spaní. Jak vidíte – vyšla jsem z domu s touto mikinou. Ale to se podle mě nepočítá, protože jsem jela autobusem sem a tam z radotínského sekáče, kde jsem vybrala ty nejlepší kousky. Ne žertuji. Nechala jsem tam jedny větší šortky z dílny Versace, až moc vintage pásek od Max Mara, oversized Asos top, etc. Ach, to byly časy, kdy jsem si zalovila o mnohem lépe. 

A co vy? Vyrazíte si také občas na dlouhou túru do Mega sekáče?What I wore:
Pimkie Fifi lapin jumper / Bershka jeans / HM plastic Fashion Against AIDS bag / Converse All Star shoes / pistachio Ice Watch 

21. 7. 2011

Sauvage

Copak se stane, když se zkříží mýval s leopardem? Tak například tenhle outfit.What I wore: Zara racoon jumper / Stradivarious shorts / Pull and Bear tights / Bershka leo notebook case / leopard belt from the worst shop ever called Ann Christine

18. 7. 2011

Let's have a fashion picnic !Nepřišlo nás přes sedmdesát (jak bylo psané na facebooku), ale něco přes deset. Nebyla to pouze holčičí záležitost. Dorazili dva neznámí Francouzi a k tomu i dva pejsánci.
Díky Rachel jsme objevili kouzelné skryté místo, kde je krásně posekaný trávník (ideální na pikniky, odpočinek od rušného světa uprostřed města) a kde pobíhá skupina troubících pávů.
Co se jinak dělalo? Bavilo se a jedlo se. Od solených tyčinek, homemade sušenek, šťavnatých melounů až po naše jarní závitky. 
Jak lépe strávit letní nedělní odpoledne?


Chtěla jsem vás pokárat za to, že jste nepřišli. Ale rozmyslela jsem si to. 
Jako náhradu za nedostatek fotek mám pro vás minutové video!


Sophia

TerezkaCrazy Pig Gabča

Eva and ...

Eva

Max and Yummy

source: thanks Eva from The Fashion Fairytale Blog

I wore : Pull and Bear retro body / H&M skirt + hat / vintage sleeveless shirt / TOPSHOP shoes that I'll show you one day


16. 7. 2011

Crystal lights


wearing:
H&M showroom cardigan + b'n'w leopard trenchcoat + bag / Zara long sleeves with faux leather elements / Tally Weijl leggins / Mango crystal necklace / Converse All Star shoes / Hello Kitty nail polish - orangina color

14. 7. 2011

Take a Vacation!


I když je většina v zahraničí, přesto se během prázdnin uskuteční v Praze tolik zajímavých akcí a doufám, že to bude stát za to! 

  • Zítra od 12h odstartuje díky Minty Concept Club prodej britských kouzelných cukrovinek Hope and Greenwood v Haštalské ulici a potrvá do konce srpna.Více informací ohledně The Candy Pop Up na facebooku.

  • Ve Vojanových sadech se uskuteční snad první Fashion Picnic organizovaný Módní unii. Takže si nezapomeňte v neděli deky, košíky plné dobrého jídla a samozřejmě fotoaparáty!


 Teď se mi to zdá celkem sakra málo k zabití volného času. 
 Tak tedy - kdy koho uvidím? (wink)
 wearing : 
Zara retro tank top + Bershka black tank top / H&M skirt + belt + Swedish Hasbeens for H&M / Trang's hat with Ikea flower