26. 7. 2011

Color blockingVážení přátelé! Pojďme si popovídat o takzvaném color blockingu. Je to sice jedno z nejčastějších témat letošního roku, ale na mém blogu nesmí samozřejmě chybět! Podlehla jsem tomuto trendu a rozhodla jsem se odpustit retro styl, který jsem jeden čas podvědomě chytila od své sestry. Zjistila jsem totiž, že mi absolutně nesedí a necítím se v tom moc dobře. Vždyť já mám tolik ráda objevování nových věcí. Zřídka zapátrám i v minulosti, ale snažím se to omezit. Móda by se měla rozvíjet. A zpět ke color blocking. Věřím (doufám), že většina ví, o co se jedná. Vy šťastlivci nemusíte dočítat tento artikl. Ti ostatní si krásně přečtou několik mých posledních vět a poté si můžou projít fotkami či poslechnout hudbu. 

Když jste byli malí, určitě vám vaši nejbližší nadělili k narozeninách nebo k vánocům stavebnici Lego. Kdopak by to ve 21.století neznal. Představte si, že jste stále předškoláci a hrajete si s touto kreativní hrou, která v tomto případě symbolizuje color blocking. Zkoušíte přikládat různé kostičky na sebe. No hele! Zjistíte: těch dvoubarevných možností je sakra neskutečně mnoho. Černo-modrá, modro-červená, oranžovo-růžová, červeno-černá, modro-růžová, zeleno-modrá … Tak můžeme pokračovat do nekonečna. Objevíte také, že můžete spojit například žluté, zelené, růžové kostky nejen s fialovými. Děláte to až do té doby, kdy budete mít cosi nádherně barevné. To nádherně barvené je to, o čem se od začátku bavíme. Color blocking. Nehledě jaké barvy spojujeme, tak vznikají opravdu podařená díla. Takové známé firmy jsou: Jil Sander, Prada, Marc Jacobs, Dior, Louis Vuitton … Nejčastější kombinace jsou podle mě korálová + růžová. Platí zde pravidlo – vše s mírou (ať nevypadáte jako duha). 

Není to žádná věda! To celé povídání by se dalo shrnout klidně do jediné prosté věty.MUSIC:  


Wearing:
vintage yellow top / Mango shorts / pink case from some stationer store bought in France / leopard belt from Ann Christine / Swedish Hasbeens clogs for H&M / Hello Kitty lipstick and nail polish from Marionnaud