30. 11. 2011

Faux-cils


Poslední dobou mě baví umělé řasy!
Máte už také s nima nějaké zkušenosti?27. 11. 2011

Hands in Pockets


Na konci pracovního týdne si chci vždy odpočinout od učení. Jako každý pátek využívám svůj volný čas(i peníze) v centru města. Tentokrát jsem si nedávala přestávky a aktivně se věnovala zkoumáním neznámých butiků. 
Ubíhaly hodiny. Nastal podvečer. Začaly mi mrznout horní i dolní končetiny, červenat nos a uši. Vážně jsem myslela, že nezvládnu cestu zpátky do hostitelské rodiny. Jediné co mě v tu dobu napadlo bylo zajít do nejbližšího obchodu, zahřát se a koupit pořádnou čepici. Nemohla jsem se rozhodnout mezi několika typy a francouzští pracovníci H&M byli určitě také z toho dost nervózní, když jsem dokola zkoušela všelijaké pokrývky hlav. Od leopardích beranic až po barety. Zvolila jsem klasický kulich s bambulkou. Trvalo mi docela dlouho vybrat jednu barvu z pěti. Po zaplacení nastala ta chvíle, kdy jsem zubama surově rozervala cedulku, nasadila si čepici a šla spokojeně na večeři.
* photos by Lucie Drábková

wearing: Zara kids parka / H&M lurex jumper + men's necklace + purple hat/ Pimkie faux leather skirt + fur bag/ Mistigriff lurex overknees / Mango shoes / Minty Concept Club bag 

23. 11. 2011

Everything You SeeNové album s názvem In the Mountain, in the Cloud od americké skupiny 
Portugal. The Man je úžasné! Znáte je?
Ukázka níže.
wearing: H&M lurex jumper / Lindex silver necklace

19. 11. 2011

People say


Sobotu jsem chtěla strávit sháněním vánočních dárků pro své nejbližší, abych se nemusela stresovat několik dní před Štědrým večerem. Tušila jsem velice dobře, že to dopadne katastrofálně
Nemohla jsem si pomoct a koupila si něco i pro sebe. Pokud to bude takhle celou dobu, tak se domů radši nebudu vracet. Někdy si říkám, že by se měl 24.prosinec zrušit. Zakázat. Jednoduše vyškrtnout z kalendáře. Vždyť dárečky si můžeme dát kdykoliv.

Jak zvládáte předvánoční nákupy vy?
wearing: H&M cardigan + brooche + velvet gloves/ Pimkie skirt + overknees / Zara kids coat / Minty Concept Club cavanas bag / Bata shoes

17. 11. 2011

V for Versace


Byla jsem celkem zklamaná, že zrovna dneska musím mít školu do šesti a nemohla si nic koupit od Donatelly Versace for H&M. Ještě k tomu bydlím přibližně 1000km od Prahy, maximálně 300km od Paříže a 175km od Lyonu, kde se nachází butiky H&M s touto limitovanou kolekcí. No prostě málem došlo i na slzy.
Ale naštěstí mám sestru, která si přivstane kvůli tomu, aby mi pořídila ty úžasné legíny s palmovým vzorem, po kterých jsem velice toužila! A ta sukně na fotografii je samozřejmě její.

Vlastníte už něco z této kolekce? 
Co si o ní myslíte?12. 11. 2011

Très COOL!
Stačí pouze dvě slova?wearing: H&M jumper + kids leggings + bag / Berska tank top / Bata shoes

9. 11. 2011

How Come You Never Go There

Vzpomínka na teplejší dny a délší účes ...


wearing: H&M leopard coat / vintage yellow top / H&M cardigan / Pull&Bear denim skinnies / Converse All Star shoes

7. 11. 2011

Pêle-mêle


Směsice toho, co jsem vyfotila během podzimu v Praze.

Bird clip from H&M / Lindex silver necklace / H&M men's necklace / plastic transparent glasses from France / DIY collar inspired by Miu Miu

5. 11. 2011

The Best Fashion Movies

Kdopak by si ve volném čase nepouštěl filmy? Jak je vybíráte vy? Já si občas vzpomenu na jednu slavnou osobnost a chci o ní vědět víc. Dávám příklad - Audrey Hepburn. Všichni o ní mluví jako o krásné herečce, ale málo z nás zná málo filmů v nichž účinkovala(napadla vás určitě Snídaně u Tiffanyho, viďte?). Nebo Marilyn Monroe. Každý druhý snad viděl tu populární fotografii, kde stojí na ulici v bílých přiléhavých šatech a užívá si chladivý větřík z amerického metra, který na ní fouká zezdola. Ten snímek je mimochodem ze Slaměného vdovce(The Seven Year Itch). A zbytek už znáte. Vyhledáte si na Česko-Slovenské filmové databázi (IMDb, Rotten tomatoes, etc.) toho x člověka, podíváte se na jeho filmografii, vyberete si nějaký hit s červeným čtverečkem a je to. 
Nebo jednoduše poslouchám své přátele, kteří vám vykládají o tom, na čem byli naposled v kině.

Ráda bych vám chtěla doporučit nějaké dobré, které se týkají módního průmyslu nebo jsou aspoň inspirativní (myslím tím - se skvělým dějem i kostýmy). Kdo by nechtěl se podívat do tajemného světa návrhářů či do redakce lifestylových časopisů? Mně tento druh filmů opravdu baví. Hlavně to porovnání různých dob, kultur, sledování neustále se vyvíjecí módy.


The Devil Wears Prada - Ďábel nosí Pradu

Klasika. Skvělý je i soundtrack.

The September Issue

Pokud chcete poznat blíž Annu Wintour. 

Breakfast at Tiffany's - Snídaně u Tiffanyho

Audrey Hepburn poprvé. Pokud si chcete zasnít, pusťe si Moon River.

Funny Face

Audrey podruhé. Podle mě se musela nechat autorka knihy Ďábel nosí Pradu ovlivnit tímto muzikálem.

Coco avant Chanel - Coco Chanel

Film o životě Coco Chanel, ale ve velice krátké podobě. Přečtěte si předtím knihu od Henryho Gidela nebo od Edmonde Charles-Roux.

A Single Man

Úžasné. Doufám, že Tom Ford opět něco natočí. Tato písnička mi vždycky zvedne náladu.

Slaměný vdovec - The Seven Year Itch

Poznáte, jak je Marilyn okouzlující.

Blow-Up - Zvětšenina

Pokud máte rádi thrillery.

Factory Girl - Warholka

Sienna Miller v roli Edie Sedgwick po boku Andy Warhola a Boba Dylana. Miluji její leopardí kabát!


Existuje mnoho zajímavých dokumentů o známých tvářích módního průmyslu
(najdete i na youtube - většinou špatnější kvalita a bez titulků):


Karl Lagerfeld - Un Roi Seul 
Starší dokument ve francouzštině.

Signé Chanel
Je to můj oblíbený dokument, který je velice zábavný! Uvidíte, jak se vytváří jedna kolekce pro Chanel.

Také jeden z mých oblíbených dokumentů. 

Yves Saint Laurent: L'Amour fou
Příběh o YSL a jeho příteli Pierru Bergé. Skvělá je také kniha(Fiona Levis).Jaké filmy mi na víkend naopak doporučíte vy?