10. 12. 2012

We Are Family


Na rodinných oslavách mám upřímně snad nejradši ehm ... jídlo. Všechny naše oslavy, od narozenin až po svatby, jsou pokaždé stejné. Schází se samí lidé (šikanující mě stejnými otázkami), odehrávají se čas od času na samých místech, servírují se také samé chody, jako jsou například jarní závitky s jasmínovou rýží. Prostě samá nuda.

Jediné, co každým rokem přibývá jsou děti. Děti mých strýčků, bratranců, bratranců ze třetího/čtvrtého/stého kolene, atd. Těch je vždycky (s výrazem na slovo VŽDYCKY) dost. A s dětmi přibývají některým i vrásky. Nebo nová Audi Q 7. 
Jedna část starší generace se povaluje na gauči u 3D televize, ta druhá se zaměstnává u plotny. Mladší, žvatlající česko-něco-vietnamsky mají velice rádi oslavy, protože si mohou dopřát chvilku svobody, půjčit si mobil, pspčko nebo nintendo. Já se považuji za střední generaci. Patřím mezi ty oběti, kteří si během několika hodin neustále vyčítají to, že by doma mohli udělat mnohem užitečnější věci, jako například se naučit na zítřejší test z biologie nebo si alespoň odpočinout (= vypnout mozek) během nočního maratónu amerických seriálů. 
Jelikož mám ráda rodiče a zaujímám roli hodné dcery, mou povinností je tedy dělat křena, dobře se napapat a zbytek času tiše přemýšlet nad tím, komu asi nejspíš patří to mimino, které mi někdo dal do náruče. Když zrovna nedržím mrňouse, tak držím zrcadlovku, like a boss. Fotím jídlo. Pak děti. Děti a jejich legrační výrazy. Ségra mě několikrát strčí do ramene a řekne: Nga, vyfoť to! Tak já tedy fotím. Následuje její ďábelský smích. Přestanu snímat, protože jsem to pochopila. Naráží totiž na parodii instagramu, která poslední dobou koluje všude na facebooku.
Mezitím dospělí cinkají skleničkami, baví se o budoucích plánech, drbou a řeší vztahy svých potomků. Jako vždycky.

Pro nás každý takový večírek končí tím, že se rodiče rozhodnout jet domů, protože by se údajně nevzbudili další den brzy do práce. Pomalu se oblékají a loučí se beze mě. Já už stojím nejblíže u východu, je mi neskutečně vedro, jelikož mám docela dlouho na sobě kabát a snažím se najít své milované klíny, které se ztratily někde v té zatracené hromadě cizích bot.
music: Sister Sledge - We Are Familyoutfit: H&M petrolejové šaty / COS svetr

23 komentářů:

 1. nom, nom, nom! a teď mam hlad :(

  OdpovědětVymazat
 2. muzeme si podat ruce, to jedine co me tesi na rodinnych oslavach je jidlo :)

  OdpovědětVymazat
 3. mňam!  http://worldofadel.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Mňm takové dobroty... to bych si taky dala :).

  OdpovědětVymazat
 5. moc pěkné fotky! jídlo je fotogenické :-))
  Tereza♥

  OdpovědětVymazat
 6. ale je to krasne, ja jsem rada, kdyz se s rodinou slezeme jednou do roka a to stejne vzdycky nekdo chybi :/

  OdpovědětVymazat
 7. mnam! a je to super mit takhle velkou rodinu :)nas je malo, a obcas je to nuda :)))

  OdpovědětVymazat
 8. to jídlo vypadá dobře, ale u nás ve vietnamské restauraci nic takového nemají:( nemáš nějaký tip kam na to v Praze zajít? díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, bohužel se moc ve vietnamských restauracích nevyznám, protože nemám vůbec nutnost chodit někam na asijské jídlo, které mám doma 24/7:) Jinak se podívej sem na některé adresy pražských viet. restaurací: http://www.vietfoodfriends.cz/2011/11/vietnamska-bistra-v-praze.html

   Vymazat
 9. Já osobně ti závidím! Závitky bych mohla jíst furt ...(ha ha)

  OdpovědětVymazat
 10. Mňam! Nechceš mi něco poslat? Vypadá to skvěle!

  OdpovědětVymazat
 11. Krásné fotky :) To jídlo vypadá užasně, miluju vietnamskou kuchyni, vaříte tak úžasný jídla :) Jen teda od tý doby co jsem si dala domací vietnamské jídlo už nejím to z restaurací, protože to se vůbec nedá srovnávat :)

  OdpovědětVymazat
 12. Woooow! To je dokonalé! Pozveš mě někdy k sobě...? :-))

  Velká Vánoční Giveaway

  OdpovědětVymazat
 13. Jéé, tak tohle přesně taky znám! :))

  OdpovědětVymazat
 14. mám ráda vietnamské večeře, jen mi vadí, že je to fakt na celej večer... :/ vždycky se najím až do přežrání :D závitky miluju a jasmínovou rýži jím denně:))

  OdpovědětVymazat
 15. Tyhle "veřírky" znám :DD Ještě že se vždycky zavřu v pokoji.(když je to u nás doma) Jinak musim sedět "někde" a křenit a trvá to věčnost, než se jde domu. :D

  OdpovědětVymazat
 16. Tak to jsi vystihla uuplne presne! Taky me vzdycky boli nohy, kdyz se ji na zemi. :D

  OdpovědětVymazat
 17. uplnne trefne jsi me popsala :D az na to, ze ja se mnohdy ani na to jidlo netesim

  OdpovědětVymazat