30. 7. 2012

A Floral Skirt Story


Znáte ten báječný pocit když dokončíte svůj první šící projekt, který vás během práce ohromně baví? Je to téměř nepopsatelné! Viďte?

Tři dny, celkem na pár hodin jsem se zamkla v pokoji, pustila do sluchátek hudbu, zapojila šicí stroj s pedálem a začala přemýšlet nad střihem sukně. Před stříháním látky jsem zjistila, že je to ale samá matematika. Musela jsem použít vzorec na výpočet obvodu kruhu, musela najít poloměr, změřila si pas a zasadila do r=obvod pasu/2π. Dále byla potřeba načrtnout všechny číselné údaje na látku pomocí křídy a potom došlo na stříhání. 
Zdá se to zatím celkem okay, ale musela jsem vynechat několik složitých procesů, aby tento článek nebyl náhodou nekonečný. 
Následující den ráno jsem zašla do galanterie si koupit kovový zip, jinak bych do sukně asi nevlezla. Zašívání zipu bylo teda peklo! Zkoumala jsem všechna zapínání na svých jiných oděvech, prolistovala pár knížek a nakonec jsem to dala dohromady. Zbývalo mi pouze zašít kruhový lem, což byl pro mě také tvrdý oříšek. Sice to není krásně zakulacené, protože se mi několikrát nějakým způsobem potento šicí stroj, ale z dálky to naštěstí nejde vidět. Chce to cvik a hlavně si budu muset příště podívat na to, jak se to vlastně správně dělá. 
No a po pár dnech trpělivosti a píle jsem si na sebe vzala novou květinovou sukni, obula černé klíny, oběhla všechny rodinné příslušníky a nechala si pochválit nový kousek do skříně. Tím jsem dostala ještě větší motivaci na další šití. 

Sukně má samozřejmě i svůj menší příběh, historii. Například jsem sehnala tuto krásnou látku na jednom blešáku, v nějaké zapadlé francouzské vesničce a bílá niť je stará několik desítek let, našla jsem ji ve kůlně, kde bylo mnoho starých pokladů po bývalých majitelech našeho domu. Inspirace pochází z kultovních filmů s božskou Audrey Hepburn, kterých jsem viděla od začátku prázdnin nespočet. No a to je ze života sukně všechno. 


Outfit na fotografiích není zrovna můj styl, ale ke spodku se podle mě hodí spíš něco retro.wearing: H&M top + shoes + men's hat/ doityourself full circle skirt / Lindex bag / Trang's necklace from Amsterdam

26. 7. 2012

True Love Don't Grow On Trees


Pro mne je téměř nemožné sehnat nějaké neobyčejné letní boty, 
ale když jsem zahlédla tyto, zrychlil se mi tep a okamžitě jsem se zamilovala. 
Bílá se sice rychle ušpiní, ale s menší péčí to pak nebude žádný problém. 


A jak vypadají vaše letní sandále?


wearing: Topshop sandals

21. 7. 2012

Creative Weekend


Jelikož jsem si minulý rok hrozně moc přála šicí stroj (a otravovala s tím celé své okolí), dostala jsem ho těsně před odjezdem do Francie. Rozhodla jsem se ho zrovna dnes použít i na něco jiného než na primitivní zkracování kalhot. 

Takže jsem začala vytvářet! (aplaus)

Protože jsem samouk, jediné co mám k dizpozici jsou knihy o šití - jednu světově nejprodávanější jsem si pořídila Paříži, druhou s babským odérem z roku 1984 na francouzském blešáku (v přepočtu na takových 8 korun). 
Zatím mě práce s krásnou vzorovanou látkou baví a jde mi pěkně od ruky 
(jo, samochvála smrdí)
Chybí mi pár drobných věcí, které se chystám dokoupit v pondělí a v ten den to bude snad hotové. 

Tak tedy kdo z vás umí pořádně šít?14. 7. 2012

12. 7. 2012

I Know Places


Abych trochu utlumila barvu a kladla důraz na hlavní prvek outfitu - palmové legíny, použila jsem černé šaty a doplňky. 

Když je venku nesnesitelné teplo, nevycházím buď vůbec z domu nebo se pohybuji v blízkosti metra, kde bývá chládek a velice často se nachází nad stanicí nějaké to obchodní centrum, takže mi nic jiného nezbývá než obíhat butiky a hledat poklady s červenými cenovkami.

Co si mimochodem myslíte o letošní letní slevové sezóně?
Sehnali jste něco opravdu výhodně nebo si myslíte, že to není to, co bývávalo?

post scriptum: ... a rovnou vám odpovím na otázku, kterou si jistě kladete od prvního pohledu na fotografie. Ano, bylo mi v těch botech sakra vedro.

outfit: Trang's dress and bag / Versace for H&M leggings / Mixer biker boots / ebay bracelet à la Hermes Collier de chien 

8. 7. 2012

Erdem fall/winter 2012 makeup


Jakmile jsem narazila na fotografie z letošní předhlídky Erdem pro tento podzim, zamilovala jsem se do jednoduchého líčení, které jsem musela ihned zkusit. 
Upřímně mi trvalo déle si nalíčit ty malé trojúhelníčky než klasické kočičí linky.
Použila jsem mámy makeup Lancôme Teint Miracle (odstín 12), pudr Max Factor (Medium Beige), černé tekuté linky Sephora, rtěnku Dior. 

Připadá vám tento look romatický nebo spíš trochu do rocku?
Necháváte se občas inspirovat makeupem módních přehlídek?


4. 7. 2012

Neuf MoisDevět měsíců focení se na webkameru. 
Pokaždé jiný účes, ale mentalita pořád stejná.